Сторінка батьків

Виховання любові до книги

Художня література є могутнім засобом розумового, морально-естетичного і художньо-естетичного виховання дітей, вона активно впливає на розвиток і збагачення дитячого мовлення.

Сучасні діти все частіше проводять свій час за комп'ютерними іграми, переглядом телепередач і все рідше переглядають і читають книжки. Однак, якщо прилучати дітей до читання з дошкільного віку, захоплюючи їх цим процесом, то любов до книжки залишиться на все життя.

Тому педагоги шукають цікаві форми роботи з дошкільниками у цьому напрямку. У куточках читання, які є у кожній віковій групі, представлена література, що відповідає віку дітей, і обов'язково твори, рекомендовані програмою. Тут розміщуються книги про тварин, природні явища, казки побутового змісту. Особливу роль у вихованні і розвитку дітей раннього і молодшого дошкільного віку відіграє фолькльор. Пісеньки, пестушки й потішки ознайомлюють дитину з правилами особистої гігієни, правилами життя серед людей, готують малечу до майбутнього дорослого життя. Для дітей  5-6 років дуже важливо, крім художньої, мати змогу користуватися і довідковою, енциклопедичною дитячою літературою. Такі книжки дають  дитині змогу поглиблювати свої знання , вчать самостійно пізнавати навколишній світ.

У куточках оформлюють тематичні виставки, присвячені творчості дитячих письменників.

Створення "книжкових лікарень" допомагає прищепити дітям дбайливе ставлення до книжок.Також формами прилучення дітей до розглядання, читання книжок та формування інтересу до них є:

- святкування Дня народження книги, яка відзначає свій ювілей

- створення книжок-саморобок

- літературні свята та розваги, вікторини

- виставки дитячих малюнків і виробів за мотивами прочитаних творів

- виготовлення макетів за мотивами улюблених казок.

У художніх образах література ознайомлює дитину із законами життя суспільства і природи, світом людських почуттів і взаємин. Вона насичує емоції, розвиває уяву і дає дитині чудові зразки української літературної мови.